Všímavost kolemjdoucích a zkušenost strážníků zachránila bezdomovci v Litovli život

Ilustrační foto

LITOVEL – Na začátku listopadu přijala hlídka Městské policie Litovel telefonické oznámení od pracovnice Billy, že se u rampy této prodejny válí bezdomovec. Hlídky strážníků přijímají taková oznámení běžně, nicméně tento případ byl nakonec vskutku dramatický.

V sobotu 6. listopadu krátce po 19. hodině přijala hlídka Městské policie Litovel, telefonické oznámení od pracovnice Billy, že u rampy této prodejny se válí nějaký bezdomovec. Strážníci očekávali opilého páchnoucího muže, hlídka však na místě našla něco úplně jiného. Jednalo se o bezdomovce, ale nebyl opilý, měl naopak zlomenou nohu a jelikož v tuto dobu už bylo venku chladno, byl také velice prochladlý. „Nalezený muž byl značně prochladlý, a nebyl schopen se postavit. Také si stěžoval na bolest nohy. Když jej hlídka důkladněji prohlédla, zjistila, že má jednu nohu nepřirozeně zkroucenou,“ uvedl strážník Městské policie Litovel Ludvík Opletal. Strážníci proto ihned přivolali rychlou. Lékař u muže konstatoval pravděpodobně zlomeninu krčku stehenní kosti a silné podchlazení. Podle něj měl muž namále a pokud by na místě zůstal přes noc, jistě by do rána zemřel na podchlazení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .