Vydejte se do Mahenova divadla na činohru

Brno – Mahenovo divadlo má pro vás nachystanou zajímavou činohru s názvem Noc bláznů. Tuto komedii, podle které byl natočen také stejnojmenný film, napsal jeden z nejslavnějších australských autorů Louis Nowra.

Příběh se odehrává ve specifickém prostředí blázince. Začínající režisér Lewis chystá svůj debut. Má nastudovat hru s herci psychiatrické léčebny v rámci jejich terapie. Jenže! Režijní ambice musí stranou ve chvíli, kdy jeden z pacientů prosadí, že budou hrát jedině Mozartovu operu Così fan tutte. Pyroman, narkoman závislý na lithiu, který ke všemu nenávidí Mozarta, koktající právník, autistka… to je jen vzorek hereckého souboru, jenž začne do zkoušení projektovat své potřeby a představy a postupně vtahovat režiséra do jejich vlastní hry a životů. Nasnadě je tedy otázka: kdo je tady vlastně blázen?

Přijďte si odpočinout a tuto komedii zhlédnout 20. prosince 2021 v 19.00 v Mahenově divadle na adrese Malinovského náměstí 1, Brno. Vstupenky lze zakoupit na stránkách Národního divadla Brno.