Duševně nemocný muž se zamkl v domě s příbuznými. Hrozil, že všechny zabije

Ilustrační foto: T. Branda

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Téměř dvacítka policistů musela v úterý odpoledne zpacifikovat čtyřiatřicetiletého duševně nemocného muže v jedné z obcí na Uherskohradišťsku. Ten se totiž zamkl v domě a začal být agresivní.

Podle zjištěných informací mohl být muž ozbrojený. „Vykřikoval, že podpálí dům a všechny zabije. Navíc zde byla důvodná obava, že ublíží i sobě. V domě se také nacházel pes bojového plemene a jedovatí hadi,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli stupňující se agresi nemocného dorazila na místo zásahová jednotka z Brna a policejní vyjednavač. „Poté, co muž přestal komunikovat, policisté ze zásahovky vnikli do domu a muže zajistili. Za asistence policistů byl předán do péče záchranářů,“ vylíčila Šabatová.

Policisté s kriminalistickým technikem dům ohledali, aby se mimo jiné přesvědčili, že příbuzným nehrozí žádné nebezpečí. „Akce byla ukončena jen díky profesionálnímu zásahu policistů a přijatým bezpečnostním opatřením,“ dodala Milena Šabatová.