Feťák s halucinacemi vystrašil seniory k smrti

ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Chvíle hrůzy zažil starší manželský pár v obci na Konicku. Do jejich domu vnikl muž pod vlivem drog, rozsekal jim vstupní dveře a uvelebil se v jejich ložnici.

Když se 86letý senior s manželkou doma díval na televizi, najednou uslyšel rány z chodby. Muž vstal a šel se podívat ke vstupním dveřím. U nich zahlédl mladého muže, který kolem něj proběhl do prvního patra. Uzamkl se v jejich ložnici a začal se barikádovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Senior volal na muže, ať otevře a okamžitě odejde, ale marně. Slyšel jenom přesouvání nábytku. Proto ihned zavolal na linku 158. Přivolaní policisté muže vyzvali, aby otevřel a opustil dům. Zabarikádovaný muž vzápětí místnost dobrovolně opustil. Policisté zjistili, že šlo o 27letého muže, který byl vlivem drog. Provedený test u něj odhalil přítomnost amfetaminu / metamfetaminu a THC,“ popsal tiskový mluvčí policie Libor Hejtman.

Mladík vypověděl, že asi před pěti dny užil pervitin a kanabis. Od té doby nespal, měl halucinace a bludy. Slyšel hlasy a domníval se, že jej někdo pronásleduje. Uvedl, že před domem zahlédl ve špalku zaseknutou sekeru. Vzal ji a pomoci ni rozbil uzamčené vstupní dveře rodinného domu. Potom do něj vběhl a zabarikádoval se v ložnici.

Muž po lékařském vyšetření skončil na noc v policejní cele. Následně si druhý den vyslechl sdělení pro podezření ze spáchání přečinů porušování domovní svobody a poškození cizí věci, za které mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta.

Muž svého jednání zpětně litoval a omluvu směřoval k seniorům, které k smrti vyděsil. Dodal, že nikomu ublížit nechtěl, ale pod vlivem drog dělá věci, které by jinak neprovedl. Současně slíbil uhrazení škod na majetku, které způsobil.