Kluziště na kroměřížském náměstí je připraveno uvítat první bruslaře

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská radnice už zítra otevře mobilní kluziště na Hanáckém náměstí. Bruslaři se na něm projedou poprvé od té doby, co jej město zakoupilo. Kvůli loňské epidemii koronaviru ho totiž nebylo možné zprovoznit.

Kroměřížané mohou na ledovou plochu poprvé zavítat v pátek 10. prosince ve 14.00, v provozu pak zůstane denně od 9 do 21 hodin. Vždy ve 13.00, 14.00, 17.00 a 18.00 proběhne úprava ledu. „Vstup na kluziště bude pro bruslící deset korun, zpoplatněna bude také půjčovna bruslí. Kromě půjčovny bruslí budou u kluziště také uzamykatelné skříňky na obuv a další věci,“ popisuje mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do března 2020 město provozovalo menší kluziště, které si pronajímalo. Zimní bruslení se setkalo s tak velkým ohlasem, že se vedení Kroměříže rozhodlo zakoupit vlastní. Ledová plocha o rozměrech 13 x 28 metrů jej vyšla na 2,7 milionu korun.