Kvůli velkému zájmu v Kroměříži znovu otevřou očkovací centrum

Ilustrační foto: pixabay.com

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížská nemocnice v poslední době registruje zvýšený zájem o očkování proti onemocnění covid-19. Z toho důvodu plánuje ještě do Vánoc opět zprovoznit očkovací centrum. Do té doby vyjde lidem vstříc prodloužením provozní doby i na sobotu.

Zatímco v září zdejší zdravotníci podali 883 vakcín, v říjnu to bylo již téměř dva a půl tisíce dávek. V listopadu pak na očkování dorazilo 6409 lidí. Drtivou většinu tvoří ti, kteří si přišli pro třetí posilující očkování. „Denně v ambulanci očkujeme asi tři stovky lidí. Také náš mobilní tým vyjíždí do obcí s nízkou proočkovaností a aplikuje zájemcům další stovky vakcín přímo na místě,“ sdělila ředitelka.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kroměřížská nemocnice proto plánuje znovu otevřít očkovací centrum na Výstavišti Kroměříž. V provozu by mělo být ještě před Vánoci.

I přes velkou vytíženost očkovacího místa se zájemci nemusí bát, že by se pro ně termín nenašel. „Termíny pro očkování pravidelně zpřístupňujeme, někteří lidé již využili možnosti registrovat se například na leden. Neznamená to však, že v prosinci nejsou volné termíny. Naopak jsou často k dispozici i nejbližší dny,“ ujistila Mergenthalová.