Mikulášská družina rozdávala radost seniorům

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – V neděli obcházel Mikuláš s čertem a andělem vsetínské děti a podaroval je balíčky s překvapením. O ty nebyli ochuzeni ani klienti domovů důchodců a pacienti ve Vsetínské nemocnici, jelikož Mikulášská družina zavítala i k nim s perníčky, vitamíny, koledami a hlavně úsměvem na tváři a přáním krásných svátků.

Za tyto nadpřirozené bytosti byli převlečení členové vsetínských skautských oddílů, kteří své putování započali na Hornovsacku v domově Charity Nový Hrozenkov a dále pokračovali v domovech po celém Vsetíně. Nezapomněli ani na pacienty v nemocnici, kterým jejich návštěva také udělala velkou radost. Nechyběly ani vánoční koledy, které během obchůzky pouštělo studentské rádio z Kostka školy.

Seniorům i pacientům udělaly radost balíčky s pochutinami a dárky, mezi nimiž byly perníčky a vitamínové překvapení. Družina tímto způsobem navštívila a potěšila víc než šest stovek seniorů, dočasných obyvatel nemocnice, sestřiček a pečujících. „Děkujeme za krásné nedělní ráno, které bylo pro naše klienty milým překvapením. Mikuláš, anděl, čerti za dveřmi, to se nestává často… K tomu se ozývaly vánoční melodie studentského radia Kostka a na závěr jsme obdrželi koš plný dárečků. Úsměvy našich klientů i zaměstnanců byly důkazem velké spokojenosti. V této nelehké době je to obzvláště silný motiv, proč se těšit na další den. Děkujeme za to, co děláte, moc si toho vážíme…,“ vzkázala s úsměvem na tváři Eva Kameniczká z Charity Nový Hrozenkov.