Sněžení komplikuje dopravu na jihu Čech. Policisté vyjížděli již ke 40 nehodám

ilustrační foto (zdroj Policie ČR)

JIHOČESKÝ KRAJ – Intenzivní sněžení zkomplikovalo od rána dopravu v celém Jihočeském kraji. Policisté od čtvrté hodiny ranní evidují více než čtyřicet dopravních nehod, které ve většině případů souvisely padajícím sněhem a náledím.

Jak informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, na Trhosvinensku skončily před šestou hodinou ranní dvě auta v rybníce. „V obou případech se osádky vozidel dokázaly samy z automobilů dostat ven,” doplnila Schwarzová. Před sedmou hodinou ranní se střetlo celkem osm vozidel v obci Dubičné na Českobudějovicku, nehoda by podle informací policie měla být bez zranění. Po osmé hodině se střetly dva autobusy mezi obcemi Dvory a Horouty na Prachaticku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na mnoha místech v kraji blokují dopravu kamiony. Sněží v celém jihočeském kraji. „Aktuálně jsou problematicky sjízdné silnice na Písecku v okolí Temešváru, na Strakonicku u Nišovic, na Českobudějovicku na trase Ledenice – Borovany, na Prachaticku v okolí Těšovic a Volar a na Jindřichohradecku u Červeného Hrádku a u Halámek,” popsal policejní mluvčí.

Policisté žádají řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti, aby brali ohled na aktuální podmínky, které panují na silnicích a přizpůsobili svoji jízdu stavu a povaze komunikace a svým schopnostem.