VIDEO: Sněžení přineslo množství nehod v celém Jihomoravském kraji

foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Ve čtvrtek přijala operační střediska policie a hasičů během krátké doby v souvislosti s počasím velké množství událostí. Ranní husté sněžení přineslo na silnice na jihu Moravy velké problémy. Sněžit začalo kolem páté hodiny ráno.

V půl deváté evidovali hasiči 9 výjezdů k dopravním nehodám spíše lehčího charakteru. Do 10,30 hodin vyslali jednotky už k 16 nehodám, což je trojnásobek denního průměru. Pro srovnání v uplynulém roce byl denní průměr počtu nehod 5. Nejčastěji zasahovali na Brněnsku. Ke 14. hodině hasiči evidovali už 24 dopravních nehod, ke kterým vyslali jednotky. Nejčastěji hasiči zasahovali na Brněnsku, Blanensku a Znojemsku. „Většina výjezdů byla v dopoledních hodinách, nicméně i v podvečer vysíláme jednotky k dopravním nehodám,“ uvedl v 18 hodin mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Brněnské operační středisko a policisté do 14. hodiny řešili v terénu celkem asi 150 oznámení v souvislosti s počasím. „Měli jsme oznámenu více než desítku dopravních nehod se zraněním, bez zranění se obešlo asi osm desítek nehod. K tomu je třeba přičíst pět desítek oznámení o zablokovaných komunikacích, spadlých větvích na silnicích či jiných překážkách v dopravě,“ informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek. Po ranním extrémním náporu se situace na jihomoravských komunikacích postupně stabilizovala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po sedmé hodině evidovalo brněnské operační středisko čtyři desítky oznámení vztahující se k dopravě. S postupem času pak policisté přijímali další a další oznámení. První problémy hlásili řidiči z jižních regionů kraje, tedy především ze Znojemska, Břeclavska a následně i z Ivančicka. Problémy se postupně přesunuly do celého kraje. Na řadě míst blokovaly komunikace nehody, které se naštěstí zatím obešly buď bez zranění, nebo zranění účastníků nejsou závažná. „Evidujeme také několik nehod s chodci. I ti by měli být velmi opatrní. Pokud nemusíte, nevyjíždějte. Jezděte velmi opatrně,“ doplnil Malášek.