Dnešek patří v Ostravě vzpomínce na střelbu ve fakultní nemocnici

Foto/raš/Památník obětem střelby ve Fakultní nemocnici

OSTRAVA – Jako akt vzpomínky na druhé výročí střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava nebudou dnes po setmění svítit městské dominanty.

“Most Miloše Sýkory, věž Nové radnice a Bolt Tower budou zhasnuty. Ostrava tak uctí památku obětí střelby ve fakultní nemocnici, ke které došlo 10. prosince 2019. Vyjádříme tím společně sounáležitost s pozůstalými,” uvedla mluvčí ostravského magistrátu, Gabriela Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Neštěstí před dvěma lety zasáhlo do životů mnoha lidí. Dnešní, pieta tak bude alespoň symbolickou podporou jak přeživším, tak pozůstalým.

Město Ostrava po tragédii poskytlo pozůstalým a zraněným finanční dar. Spolu s Fakultní nemocnicí Ostrava a Moravskoslezským krajem se podílelo také na vzniku pietního místa s památníkem v prostoru před fakultní nemocnicí.

“Sedm obětí střelby nyní připomíná před nemocnicí dílo sochaře Lukáše Dvorského,” doplnila ještě Pokorná s tím, že památník obětem střelby byl odhalen před Fakultní nemocnicí Ostrava rok po neštěstí.

Psali jsme k tématu:

Pietní místo obětí střelby ve fakultní nemocnici bylo dnes odhaleno