Jihočeští policisté již patnáct let pátrají po tomto „mafiánovi”. Bohužel neúspěšně

Dalibor Eisenreich (zdroj Policie ČR)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští kriminalisté pátrají již patnáct let po muži, který vybíral splátky půjček. Jmenuje se Dalibor Eisenreich, narodil se 16. prosince 1962 a naposledy bydlel ve Větřním u Českého Krumlova. Policisté se již po několikáté obracejí na veřejnost, zda o tomto muži někdo něco neví.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, pohřešovaný se živil jako výběrčí splátek z půjček. „Muž nosil zlaté šperky a jezdil v černém Mercedesu. Působil tak dojmem ´mafiána´. Mercedes se opuštěný našel u lesa,” popsal jihočeský policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Muž zmizel pravděpodobně 15. června 2006, není možné ani vyloučit, že ho „někdo nechal zmizet“! „Je tak možné, že pátráme již pouze po jeho těle. Muž se mohl stát obětí zločinu, ale kriminalisté z úseku pátrání ani nevylučují, že se sám chtěl takzvaně ztratit ze světa. K dispozici pro pátrání však máme pouze fotografii z roku 2006. Samozřejmě, pokud chtěl sám zmizet, mohl změnit podobu,” vysvětlil Matzner.

Kriminalisté prověřili všechny dostupné stopy, vyslechly osoby, které se kolem pohřešovaného pohybovaly, jeho klienty i známé. Kopali a hledali na několika vytypovaných místech, zatím bez jakéhokoliv pozitivního zjištění.

Žádají tedy opětovně o pomoc veřejnost. „Na linku 158 ať se přihlásí kdokoliv, kdo by k tomuto případu disponoval nějakými informacemi. Během uplynulých let mohl pohřešovaný někoho kontaktovat a podobně,” dodal policejní mluvčí.