Kam si v jižních Čechách půjdete pro Betlémské světlo?

JIŽNÍ ČECHY – Betlémské světlo je do našich domácností roznášeno už od roku 1990. Letos dojde k předání plamenu přátelství a pokoje 11. prosince v Salzburgu a rozvoz začne 18. prosince.  K jeho převzetí vám plně postačí funkční lucernička nebo svíčka ve sklenici.

Nejdříve bude k dispozici v Táboře, a to přímo na vlakovém nádraží, kam dorazí 18. prosince ve 13.02 hodin. U kapličky v Želči dojde k jeho předání 22. prosince od 16. hodin.

V Jindřichově Hradci si pro Betlémské světlo můžete přijít 23. prosince v čase od 17. Skauti a skautky ze Střediska Pětilisté růže vás budou čekat na náměstí Míru, u Trojstřediska na sídlišti Vajgar a před 6. ZŠ na sídlišti Hvězdárna. Ve stejném termínu a čase jej najdete i na náměstí u kostela v Nové Včelnici, kam jej dopraví skautský oddíl Gatlida. Ve Vydří bude k dispozici též 23. prosince, ale již od 14. hodin, konkrétně v Hostinci Zvláštní škola. V Třeboni budou členové skautského oddílu Wanydlaci předávat světlo 24. prosince od 10. hodin v kapli sv. Jana Nepomuckého na Kopečku a na náměstí T. G. Masaryka.

V Českých Budějovicích byl pro předání Betlémského světla vybrán evangelický kostel v ulici 28. října, kam si můžete přijít 21. prosince od 17.30 hodin.

V obcích Skály a Budičovice nedaleko Protivína bude skautský oddíl Klubíčko roznášet plamínek 23. prosince od 15. hodin.

Na Českokrumlovsku můžete pro předání využít třeba klubovnu místních skautů v Kaplici, a to 21. prosince od 17.30 hodin.