Obyvatelé Medlánek se můžou těšit na nový kurt i workoutové hřiště

Ilustrační foto

BRNO – V roce 2020 podpořili Brňané projekt Medlánky v pohybu v participativním rozpočtu Dáme na vás. Ten se teď dočká realizace. Radní vybrali dodavatele na obnovu volejbalového kurtu a rozšíření workoutového hřiště.

„V rámci projektu Medlánky v pohybu bude zrekonstruován volejbalový kurt nedaleko dobrodružného hřiště Halda. Pro kurt bude zvolen povrch vhodný pro víceúčelová hřiště, aby jej mohli návštěvníci využívat i k dalším sportům jako nohejbal či badminton. Změn se dočká taktéž nedaleké workoutové hřiště, u něhož se zvětší rozměry a přidají se cvičební prvky,“ upřesňuje náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do veřejné zakázky se zapojily dvě firmy, hodnotící komise posuzovala nabídky na základě předem daných kritérií. Nabídková cena za celé dílo činila 20 % váhy, výtvarné řešení ve smyslu prvků, jejich počtu i použití pak 50 % a technické řešení, konkrétně použité materiály a zasazení do okolí, mělo 30% váhu. Stavební práce nakonec provede společnost Sportovní podlahy Zlín, která nabídla 2,3 milionu korun. Vše bude rozprostřeno do tří etap, jakmile si firma převezme staveniště, bude mít šest měsíců na dokončení prací. Po uplynutí tříleté doby udržitelnosti se bude o hřiště starat městská část Brno-Medlánky.