Od neděle 12. 12. se začleněním Mladoboleslavska do PID zruší 77 linek a 38 přibude!

MLADÁ BOLESLAV – Při integraci bude zrušeno celkem 77 linek, zavedeno 38 nových autobusových linek Pražské integrované dopravy (PID). Na 12 linkách bude provoz upraven. Jednotlivé linky budou mezi sebou provázány, mělo by tak dojít k efektivnější obsluze celého území.

„Je pro nás prioritou, aby doprava v kraji byla pro občany co nejkomfortnější. Velice mě proto těší, že lidem z Mladoboleslavska přinášíme díky integraci nejen výhodnější jízdné, ale také lepší časové návaznosti,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Nová pravidla

Veškerý provoz bude hlídán koordinačním dispečinkem PID. Na linkách bude platit pásmový a časový tarif PID s možností využití přestupních jízdenek i časových kuponů, a to v papírové i elektronické podobě, včetně možnosti nákupu jednorázového jízdného platební kartou u řidiče nebo pomocí mobilní aplikace Lítačka. Díky Tarifu PID ušetří cestující zejména při pravidelném dojíždění.

Rychle do Prahy po D10

„V souvislosti s integrací Mladoboleslavska radní pro veřejnou dopravu Středočeského kraje Petr Borecký zmínil nové a rychlé autobusové spojení Praha – Mladá Boleslav po dálnici D10, které přechází pod objednávku Středočeského kraje. „Toto spojení zajistí pět nových linek, kdy všechny linky budou odjíždět z autobusového nádraží Černý Most a cesta do Mladé Boleslavi potrvá cca 40 min.,“ uvedl.

Na hory levněji

Převážná část rychlých spojů pak bude pokračovat dále za Mladou Boleslav, a to buď do Mnichova Hradiště a Liberce, do Turnova nebo do Jičína. Nový koncept spojení byl připravován ve spolupráci s Královéhradeckým a Libereckým krajem. Obyvatelům Prahy a Středočeského kraje se tak otevírá více příležitostí pro návštěvu horských středisek v Jizerských horách a Krkonoších. „Pravidelní cestující ušetří například na trase Praha – Mladá Boleslav až 1000 korun měsíčně,“ doplnil náměstek pražského primátora a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Svoz do Škodovky

Při zpracovávání jízdních řádů byla maximální snaha o zachování přímých spojů na směny a ze směn ve ŠKODĚ AUTO v Mladé Boleslavi. Kvůli úspoře vozidel a řidičů zejména ve večerních hodinách dochází k následujícímu opatření: Svoz z noční směny do Kropáčovy Vrutice, Horního a Dolního Slivna je zajištěn linkami 699 a 767 a to bez přestupu. Do zastávky Chotětov vůz pojede jako spoj linky 699 a z Chotětova jako spoj linky 767 až do Dolního Slivna.

Další informace včetně jízdního řádu a souhrn trvalých změn