Opilý řidič převrátil vůz na bok, vůči policistům byl pak agresivní

Ilustrační foto

ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – Nepříjemnou zkušenost zažili včera večer policisté u Nového Ranska na Ždírsku, když zasahovali u nehody osobního auta. Opilý řidič nezvládl řízení a přetočil vozidlo na bok. Poté odmítl uposlechnout zasahující policisty a choval se agresivně. Devětadvacetiletý muž je nyní podezřelý z trestného činu.

K nehodě, kterou způsobil řidič Peugeotu Boxer na silnici u Nového Ranska, došlo ve čtvrtek 9. prosince před devátou hodinou večer. „Řidič při jízdě na přímém úseku v mírném klesání přejel s automobilem do protisměru a dále mimo komunikaci, kde se vozidlo přetočilo na bok. Při nehodě utrpěla zranění spolujedoucí, která byla zdravotnickou záchrannou službou převezena na ošetření do havlíčkobrodské nemocnice,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Policisté u řidiče naměřili 2,41 promile alkoholu, opakovaná zkouška ukázala hodnotu ještě vyšší. Muži zákona provinilci i přes jeho odpor na místě zadrželi řidičský průkaz. „Muž se choval agresivně a vulgárně, pohyboval se po komunikaci, odmítal spolupracovat a uposlechnout výzvy,“ uvedla mluvčí.

Za policejní asistence řidič nakonec putoval na záchytku, kde pobyl až do vystřízlivění. Škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 70 tisíc korun. Mladý muž je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dopravní nehodu policisté dále šetří.