Strážníci odstraňovali následky hustého sněžení

Foto: MPB

BRNO – Včera a dnes zasypala Brno hustá pokrývka. V těchto dnech si neoddechli strážníci městské policie, kteří kromě běžných pochůzek řešili také popadané stromy nebo dopravní kolize.

Po celé dny docházelo k hlášením na lince 156. V Bohunicích hlídka pomáhala roztlačit uvízlá vozidla v kopci, v Pionýrské ulici zase pomáhala najít majitele vozidla, které mělo otevřená okna u řidiče a dovnitř tak napadala hromada sněhu. V oblasti mezi Roklí a Oborou v Bystrci popadaly pod tíhou nadílky větve na vozovku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„V pohotovosti jsou také hlídky pořádkové a poříční jednotky, jejichž strážníci jsou mimo jiné vyškoleni na práci s pilami,“ upřesňuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Ty vytáhli a využili v Puškinově ulici, kde ulomená košatá větev dopadla na zaparkovanou mazdu. Spadlý strom dnes také zahradil cestu do Wilsonova lesa v Zeleného ulici. Větve spadly na zaparkovanou škodovku a fiat. Strážníci využili ruční pilu, pomocí které větve odřezali a zpřístupnili tak cestu. V obou případech nedošlo k poškození vozidel.