Valašské Meziříčí se rozzářilo vánočními ozdobami

Foto: město Valašské Meziříčí

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Letošním hlavním vánočním stromem se stal smrk kousek od náměstí v ulici Sokolská vedle nově vymalované Motýlí zdi. Kromě něj se také rozsvítila výzdoba na I. náměstí zámku Žerotínů.

Z důvodu probíhající revitalizace náměstí nebylo možné tradičně rozsvítit vánoční strom. Město ale nechtělo své obyvatele o tuto tradici ochudit, proto vybralo krásný smrk v ulici Sokolská. Jako i v minulých letech se o nazdobení postarali zaměstnanci Technických služeb, pomoc nabídli i profesionální hasiči z místní stanice, kteří zapůjčili plošinu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

 

 

 

Další vánoční výzdobu můžete obdivovat na I. náměstí zámku Žerotínů. „Umístili jsme zde vyřezávaný betlém a netradičně se rozsvítily dva habry při vstupu na nádvoří a deset tisů po jeho obvodu. Věřím, že se tato výzdoba bude našim občanům líbit, a zpříjemní jim procházky vánočním Valašským Meziříčím,“ doplnila místostarostka Yvona Wojaczková. Atmosféru blížících se Vánoc pak ve městě dokresluje přes 100 kusů svítících ozdob na sloupech veřejného osvětlení, ale například i na mostě v ulici Mostní či na stromech před budovou České pošty. Rozsvítily se i vánoční stromy v místních částech Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí.