Divadelní komedie Kdo je pan Schmitt zaútočí na vaše bránice!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Co se to u Béliérových děje? Jak je možné, že zvoní telefon, když ho nemají? Proč se nedají otevřít dveře? A proč všichni chtějí po panu Béliérovi, aby se jmenoval pan Schmitt? Absurdní komedie o hledání vlastní identity, manipulaci, maloměšťáctví a lhaní si do kapsy, to je hra současné hvězdy francouzského dramatu Sébastiena Thiéryho s názvem Kdo je pan Schmitt?

Čeká vás rafinovaný žánr, který nápaditě kombinuje prvky frašky a existenciálního dramatu. Při sledování dění na jevišti vám budou hrát koutky, ale zároveň vám ztuhne úsměv na rtech. Pan a paní Béliérovi se totiž ocitají v situaci, kdy je překvapují i ty nejobyčejnější detaily jejich života. Během společné večeře se ozve telefon a odstartuje sérii zneklidňujících zjištění. Jak to, že zvoní, když žádný doma nemají? Jak to, že na místě, kde visel portrét maminky, nyní visí obraz loveckého psa? Proč ani knihy, ani oblečení nejsou jejich? Co se stalo s dveřmi, že nejdou otevřít? A proč všichni chtějí po panu Béliérovi, aby se jmenoval pan Schmitt?

Zdali se Béliérovým podaří vymanit z pohodlíčka zajetých kolejí, uvidíte v jedné z nejvtipnějších moderních frašek Kdo je pan Schmitt? Do Divadelního sálu Metropolu v Českých Budějovicích ji přiveze Divadlo Na Fidlovačce 15. prosince v 19 hodin.