Do ulic Brna vyjely nové velkokapacitní kloubové trolejbusy

Zdroj: DPMB

BRNO – První tři nové trolejbusy vyjely v pondělí do ulic Brna na linkách 37 a 25/26. Dopravní podnik města Brna získá celkem 40 velkokapacitních vozů typu Škoda 27Tr.

Obyvatelé a návštěvníci Brna se mohou těšit na moderní velkokapacitní trolejbusy o délce 18 metrů. Každý z nich pojme více než 120 cestujících. Ti jistě ocení komfortní výbavu, kompletní klimatizaci vozu i moderní informační a kamerový systém. Nové trolejbusy nahradí starší typy ve vozovém parku dopravního podniku. První vozy předala plzeňská skupina Škoda Transportation v listopadu letošního roku a dodávky budou postupně pokračovat i v příštím roce. „Pevně věřím, že se dopravnímu podniku podaří dovést do konce i další plánované zakázky na nákup trolejbusů a do konce roku 2023 dojde ke kompletní výměně trolejbusů z 80. a 90. let za nové,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nové tři trolejbusy Škoda 27Tr vypouští dopravní podnik na linky 37 a 25/26.  „Dlouhodobě se nám nedařilo pořídit nové vozy, jimiž bychom nahradili nejstarší trolejbusy. Poslední větší obnova vozového parku této trakce proběhla v roce 2015, kdy jsme koupili třicet vozů typu 31Tr. O to větší je naše radost z uskutečněného nákupu dvaceti trolejbusů Škoda 27Tr, ke kterým v příštím roce přidáme dalších 20. Naše plány tím ale nekončí, věříme, že rozhodnutí Úřadu na ochranu hospodářské soutěže nám dá zelenou k nastartování projektu montáže nových trolejbusů u nás v podniku a podaří se nám pořídit i krátké trolejbusy,“ vysvětlil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.