Ježíšek dodal stromečky a pod nimi budou i dárečky pro malé Tornáďáčky

Foto Lucka Šiprová Mojžíšová

BŘECLAV, HODONÍN – Po červencovém tornádu v jihomoravských obcích se zvedla vlna solidarity a dobrovolnictví. Dnes už mnoho lidí i ze státní správy jakoby zapomnělo na lidi a děti z Tornádova, kteří ani o letošních Vánocích ještě nebudou mít vlastní střechu nad hlavou.

Naštěstí pořád ještě je pár lidí, kteří vytrvale pomáhají a nenechají zapomenout na tuto tragédii. Mezi ně patří i „teta“ Barbora Zdráhalová, která neúnavně vymýšlí různé akce, aby mohli lidé postižení tornádem možnost zapomenout na všední starosti a pobavit se. Neúnavně také oslovuje další a další pomocníky a hlavně dárce. Se štědrou nadílkou přišel Mikuláš, do domácností se dostaly stovky vánočních stromečků a krabic ozdob a perníčků. Už chybí jen dárečky a dojem krásných Vánoc bude dokonalý. Paní Zdráhalová poprosila rodiče, kteří chtějí doručit od Ježíška dáreček pro malé Tornáďáčky, aby jí napsali do nejpozději do pondělí 13. 12. do 18 hodin přáníčko na barborazdrahalova@seznam.cz a nebo sms zprávu na 604560645. Ježíšek jim dárečky pro děti doručí v pátek 17. 12. odpoledne tak, aby je mohli zabalit a připravit si pod stromeček. „A pokud tuto zprávu čte někdo, kdo chce pomoci s námi, napište mi, já vám přidělím dáreček, vy zařídíte a doručíte ke mně tak, abychom mohli v pátek předávat, nebo samozřejmě můžete jet se mnou. A jelikož Ježíšek je nebeská bytost, nechci slyšet, že to nejde takto rychle zrealizovat, protože to prostě jde. V pátek povezu rovnou i vánoční přání pro Tornádovo, takže to bude velké rozdávání,“ uvedla Barbora Zdráhalová na facebookové stránce. Přejeme všem dětem a lidem z Hrušek, Mikulčic, Moravské Nové Vsi, Lužic a Hodonína krásné Vánoce! Fotoalbum udělala Lucka Šiprová Mojžíšová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.