Luhačovice táhnou. Mezi lázeňskými místy jsou na špičce

Foto: CCRVM/Z. Urbanovský

LUHAČOVICE – Luhačovice jsou nejvyhledávanějším lázeňským místem. Alespoň tak to vidí hosté, kteří se zapojili do průzkumu Institutu lázeňství a balneologie a Karlovarské agentury rozvoje podnikání. První příčku získaly v konkurenci dalších 35 lázeňských míst.

Účastníci posuzovali složky veřejné infrastruktury a také dostupné služby. Podle spokojenosti pak hosté jednotlivým místům přiřadili stejné známky jako ve škole. A právě v tomto ohledu si nejlépe vedly Luhačovice, následované Mariánskými lázněmi a Františkovými lázněmi. „Respondenti při svém hodnocení služeb se zaměřili na to, jaké jsou v lázeňských místech kvalitní infocentra, kavárny a cukrárny, restaurace, bary, sportovní aktivity, MHD, kosmetické a kadeřnické služby, kulturní a společenské instituce, ale například i to, kde je v daných místech například čistírna. Podle výsledků tak Luhačovice patří na špici v nabídce služeb a současně mají i špičkovou infrastrukturu,“ shrnul mluvčí radnice Nikola Synek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Spokojenost s výsledkem neskrýval starosta Marian Ležák. „Snažíme se intenzivně prohlubovat spolupráci se všemi místními subjekty v oblasti služeb a to, že jsme vyhlášeni nejvyhledávanější lázeňským místem, je úžasnou vizitkou naší společné práce. Poděkování patří všem, kteří spoluvytvářejí vstřícnou lázeňskou atmosféru, a věřím, že v naší společné snaze nepolevíme,“ dodal starosta Ležák.