Na jaře začne rekonstrukce silnice mezi Jihlavou a D1

Ilustrační fotografie

KRAJ VYSOČINA – Na příští rok plánují silničáři rekonstrukci silnice I/38 mezi dálnicí D1 a mimoúrovňovou křižovatkou se silnicí III/3824 v ulici R. Havelky v Jihlavě. Práce by měly začít v průběhu jara. Při opravách bude mezi Jihlavou a D1 fungovat vždy jeden jízdní pruh.

Ačkoliv jde především o opravu povrchu silnice I/38, včetně větví mimoúrovňových křižovatek I/38 s dálnicí D1, Pávovem, Lesnovem a silnice I/38 se silnicí III/03824, bude součástí rekonstrukce i přeložka sítí středového dělícího pásu, výstavba jednoho nového přejezdu a prodloužení dalších pěti stávajících přejezdů do minimální délky 60 metrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Rekonstrukce zahrne také výměnu vozovkového povrchu na mostech, opravu odvodnění, záchytného systému a zabezpečení svahů proti odpadávání nesoudržné zeminy. V rámci stavby dojde i k opravě mostu na silnici III/1311 ve Smrčenské ulici v Jihlavě, který překlenuje silnici I/38.

Stavba se bude realizovat v průběhu dvou stavebních sezon, v rámci každé z nich bude opraven jeden jízdní pás. Silničáři plánují opravu rozdělit do tří etap. Ve druhé a třetí etapě bude opravovaný jízdní pás zcela uzavřen. V každé z plánovaných etap bude ale vždy zachován jeden jízdní pruh ve směru na Jihlavu i ve směru k dálnici D1.

Opravu 5671 metrů dlouhého úseku provede společnost STRABAG, která z osmi uchazečů předložila ekonomicky nejvýhodnější nabídku a dílo zhotoví za 337,72 milionu korun bez DPH. Svým rozsahem i náklady půjde o největší opravu na silnicích prvních tříd, kterou ŘSD ČR v příštím roce na Vysočině zahájí.

Foto: ŘSD ČR