Na Prachaticku při vážné nehodě zemřela mladá žena

Vážná dopravní nehoda u Strunkovic nad Blanicí (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Nedělní podvečer s sebou přinesl tragickou nehodu. Na Prachaticku se střetla dvě osobní auta. Podle informací policie osmnáctiletý řidič vyjel do protisměru a došlo ke srážce s protijedoucím automobilem. Spolujezdkyně mladého řidiče utrpěla vážná zranění, kterým bohužel následně podlehla.

Nehoda se stala okolo 17:00 hodiny na silnici číslo II/141 u obce Strunkovice nad Blanicí. „Osmnáctiletý řidič vozidla značky Peugeot jel pravděpodobně ve směru od obce Žíchovec na obec Bavorov a v zatáčce z dosud nezjištěných příčiny vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem značky Škoda Octavia, které řídil sedmatřicetiletý muž,” popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Vážná dopravní nehoda u Strunkovic nad Blanicí (zdroj Policie ČR)

Po střetu skončilo vozidlo značky Peugeot mimo silnici. Osmnáctiletá spolujezdkyně z tohoto automobilu při nehodě utrpěla velmi těžká zranění, kterým následně podlehla. Oba řidiči byli zranění a převezeni do nemocnice. „Přesné příčiny a okolnosti této tragické nehody zjišťují prachatičtí dopravní policisté a kriminalisté,” dodala policejní mluvčí.