Napadání prodavaček, poničená auta, ale i sedmnáctiletý mladík ležící na ulici. A pokaždé v hlavní roli alkohol

Ilustrační foto: Shutterstock

KRAJ VYSOČINA – Třetí adventní neděle byla pro některé jedince opět ve znamení pití. Muž se dvěma promile napadal zaměstnance obchodu v Novém Městě na Moravě, opilá žena poničila v Třebíči několik aut. A ke všemu v Jihlavě ležel u silnice nezletilý mladík s jedním promile. Muž i žena skončili po incidentech na záchytce, nezletilý chlapec v péči rodiny.

K prvnímu případu došlo v neděli 12. prosince po druhé hodině ráno. Policisté dostali oznámení, že u kruhového objezdu na ulici Průmyslová v Jihlavě leží nějaká osoba. „U silnice nalezli sedmnáctiletého chlapce. Byl v pořádku, ale pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu necelé jedno promile. Podnapilého mladistvého chlapce si převzal jeho rodič,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Druhý případ začal pro policisty v neděli krátce před půl sedmou večer. Podle telefonátu tísňové linky opilý muž v Novém Městě na Moravě slovně napadal zaměstnance prodejny. „Policejní hlídka zde nalezla šestačtyřicetiletého muže, který jevil známky opilosti a choval se agresivně. Že je pod vlivem alkoholu potvrdila také dechová zkouška, jejíž výsledek činil 1,89 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

A do třetice zasahovali policisté kvůli alkoholu v neděli před jedenáctou hodinou večer v Třebíči. Opilá žena poškodila na ulici Bráfova tři zaparkovaná auta. „Automobily měly poškrábané různé části a škoda byla předběžně vyčíslena na devět tisíc korun,“ sdělila Jana Kroutilová. Policisté osmatřicetileté ženě naměřili téměř dvě promile alkoholu.

Oba dospělí putovali v doprovodu policistů na záchytku. V případě nezletilého chlapce policisté prověřují, kdo zavinil, že se mu do rukou dostal alkohol. Zároveň informovali odbor sociálně právní ochrany dětí.