Opilec močil v centru Třebíče, pak byl agresivní, a navíc poplival strážníka

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – U konfliktu dvou mužů zasahovali v sobotu třebíčští strážníci. Pětatřicetiletý muž napadl druhého muže za to, že byl napomenut kvůli nevhodnému močení. Svou agresivitu obrátil i proti strážníkům, kteří ho vzápětí museli zklidnit použitím chvatů. Případem se bude zabývat správní orgán.

Incident se stal v sobotu 11. prosince na Karlově náměstí v Třebíči. „Došlo zde k rozepři mezi čtyřiatřicetiletým a pětatřicetiletým mužem z Třebíče. Starší upozornil mladšího na jeho nevhodné močení v centru města. Mladší z mužů začal být poté velmi agresivní a bránil staršímu v odjezdu z místa,“ uvedla mluvčí třebíčských strážníků Lucie Šerková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo dorazili strážníci městské policie. „Po příjezdu strážníků se mužova agresivita otočila proti nim, vyhrožoval jim a jednoho ze strážníků dokonce poplival. V jeho chování mu bylo zabráněno použitím mírných donucovacích prostředků,“ informovala mluvčí.

Vzhledem ke značné opilosti agresora nemohli strážníci případ vyřešit na místě pokutou. „Celá záležitost byla zdokumentována a předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení,“ dodala Lucie Šerková.