Sanitka záchranářů uvízla ve sněhu. Na pomoc přispěchal hasič a jeho kamarád

Foto: ZZS JMK

BRNO – V pátek byla na Brněnsku sněhová kalamita a také vozy záchranářů se potýkaly s velkými problémy na nesjízdných silnicích. Jedna sanitka vyjela do obce Hlína na Brněnsku a zapadla do sněhu.

Sanitka vyjela do obce Hlína k pacientovi, u kterého bylo podezření na cévní mozkovou příhodu. „Ošetřili jsme jej, ale už jsme nevyjeli, sníh auto uvěznil. Našich potíží si všiml soused pacienta. Shodou okolností se jednalo o profesionálního hasiče, pana Kamila Uje, který působí na stanici na brněnské přehradě,“ popsala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. Ten hned začal lopatou odstraňovat sníh a snažil se vozidlo vyprostit. Ale přes veškerou snahu se nedařilo, a tak povolal kamaráda, pana Roberta Dudu. Ten nedaleko poklízel sníh, na pomoc jim přijel traktorem s radlicí. „Nakonec nás za 40 minut oba pánové společnými silami vysvobodili a naše posádka mohla pokračovat v jízdě. Našim zachráncům posíláme velký dík,“ doplnila mluvčí Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.