Valmez diskutoval s architektem o rozvoji města

Foto: Miraceti

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Při schůzce s architektem, kterým je ateliér Chybík + Krištof, se představitelé Valašského Meziříčí bavili o deseti důležitých tématech pro další rozvoj města. Ateliér zpracoval analýzu nejdůležitějších oblastí, kterým by se měl městský architekt zabývat.

Mezi klíčová témata patří budoucí rozvoj městských pozemků v areálu bývalé Křižanovy pily, konzultace v případě plánování bytových domů na Štěpánově, rodinných domů v Juřince či vyřešení majetkových vztahů a budoucího využití proluky v ulici Masarykova. „Intenzivně pracujeme i na přípravě revitalizace nábřeží Rožnovské Bečvy mezi mostem v ulici Mostní a tržnicí, kde má vzniknout klidová zóna,“ řekla místostarostka Yvona Wojaczková. Město vychází z architektonické studie Tržnice Valmez a momentálně jedná s Povodím Moravy, aby mohlo vyhlásit soutěž na zpracování projektové dokumentace. Dalším ze stěžejních témat je takzvaný vizuální smog. Každé město má svou barevnost a je třeba s ní pracovat. „Bylo by skvělé, kdyby se podařilo podnikatele na náměstí přesvědčit, aby v rámci aktuálně probíhající revitalizace také přispěli k celkové podobě tohoto historického prostoru,“ doplňuje Ondřej Chybík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.