Vozíčkář se proháněl v podezřelou dobu Krnovem. Jak to vysvětlil policistům?

Ilustrační foto/Infocentrum Krnov

KRNOV – Neobvyklou situaci prověřovali strážníci městské policie o posledním víkendu v Krnově. V noci ze soboty na neděli se jim totiž několikrát prohnal na kamerách policejního dispečinku invalida na vozíku. Protože byla doba pokročilá hodně přes půlnoc a zároveň bylo dost daleko do rozednění, rozhodli se strážníci muže ztotožnit.

“Na vozíčkáře, který v noci projíždí městem, byli policisté na dispečinku upozorněni opakovaně. Strážníci se jej raději rozhodli zkontrolovat,” uvedla mluvčí města Krnova, Dita Círová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Ke konfrontaci pětapadesátiletého invalidy a strážníků došlo v ulici Bruntálská. “Nemohu spát, tak si jezdím po městě,” řekl vozíčkář mužům zákona.

Jezdec na invalidním vozíčku nebyl zraněn a na dotaz policistů odmítl, že by s čímkoliv potřeboval pomoci. Protože zároveň byl odpovídajícím způsobem oblečen do bundy s reflexními prvky a jel po krajnici, nevznikl důvod jej dále zdržovat a policisté ho nechali dál putovat nočním městem.