Děsivý příběh! Ženě na Benešovsku nezpůsobil smrt člověk, ale přítelův vlčák!

Ilustrační foto: Pixabay

BENEŠOV – Tragický případ usmrcené ženy na Benešovsku dospěl k mimořádnému rozuzlení! Když bylo letos na počátku července nalezeno ve Vranovské Lhotě na Benešovsku u jednoho z tamních rybníků tělo ženy, už na první pohled vyšetřovatele upoutal značný počet hlubokých ran. Vypadalo to na brutální vraždu.

Mrtvou 58letou ženu nalezl její přítel, který také zavolal policii. Okamžitě se rozjelo složité vyšetřování. Kdo mohl takto brutálně ženě ublížit? Ke spolupráci byla vyzvána i veřejnost. Proběhla soudní pitva, přizváni byli znalci z několika vědních oborů, podrobně se zkoumal mechanismus zranění.

Kriminalistům se mezitím podařilo ze svědeckých výpovědí zjistit, že se žena v osudný den vydala s německým ovčákem svého přítele k rybníku, kde se chtěla vykoupat. Cestou mu měla házet aport. Co se ale stalo potom? K případu byl přizván soudní znalec z oboru kynologie.

Se psem, který měl ženu napadnout, byl proveden pokus, kdy ho nechali kousnout do vepřové kůže a odborníci pak jeho zákus srovnali se zraněními na těle ženy. Byl učiněn jednoznačný závěr: Škrábance na těle ženy způsobil pes předními běhy a nespočet zranění na těle vznikla pokousáním.

To následně potvrdil i biologicko-genetický přezkum. V ušních boltcích psa, byla stěry zajištěna krev totožné DNA se zemřelou ženou. Proč k děsivému útoku psa došlo, se nedá zjistit, a protože oběť  si ho vzala na procházku dobrovolně, není ani koho obvinit.

„Kriminalisté na závěr vyloučili, že by ženu napadla a usmrtila jiná osoba. Vzhledem k tomu tento výjimečný případ z počátku července kriminalisté odložili. S ohledem na příslušné paragrafy a na všechna prokazatelná zjištění nejde o podezření ze spáchání trestného činu,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.