Na budoucí dálnici D49 vyjely první stavební stroje

Foto: Zlínský kraj

ZLÍNSKÝ KRAJ – Po 13 letech se na stavbu dálnice D49 z Hulína do Fryštáku vrátila těžká technika. Pokud vše půjde podle plánu, řidiči by se tudy mohli projet koncem roku 2024.

Stavba byla oficiálně předána v pátek 10. prosince a pracovat se tu začalo včera v pondělí 13. prosince. „Dnes jsme práce zahájili skrývkou ornice. Dálniční těleso začneme znovu budovat od začátku stavební sezóny 2022,“ oznámila zlínská pobočka Ředitelství silnic a dálnic ČR na Twitteru.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Věřím, že teď už výstavbu této pro kraj strategicky důležité dopravní stavby nikdo a nic nezastaví a zdravý rozum zvítězí. Pokud vše půjde podle plánu, úsek Hulín – Fryšták by měl být hotový do konce roku 2024,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Radek Doležel.

Přes 17 kilometrů dlouhý úsek dálnice by měl v budoucnu převést dopravu ze zástavby Zlína, Otrokovic, Holešova i Hulína a spojit střední a východní Moravu se západním Slovenskem. Stavba vyjde téměř na 5,6 miliardy korun bez DPH.