Neznámý pachatel ukradl ze sportovního areálu na Trávníkách 50 tújí

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Nově vysazené túje za tenisovými kruty u sportovního areálu na Trávníkách v Otrokovicích se staly cílem zloděje. Zmizelo odtud celkem 50 stromků, které byly vysazené pouhý měsíc. Případ teď řeší policie.

Začátkem listopadu zasadili pracovníci v areálu pěkné, asi metrové túje. „Pracovnice odboru životního prostředí Městského úřadu Otrokovice nevěřila vlastním očím, když při pravidelné pochůzce sazenice nenašla. Původně si myslela, že se jí vše jen zdá a stromy z dálky nevidí pod sněhovou přikrývkou. Při bližším ohledání zjistila, že po tújích zbyly jen prázdné jámy,“ sdělila mluvčí otrokovické radnice Lenka Vaculová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Túje rostly v odlehlejší lokalitě, kde se mnoho lidí nepohybuje. Terénem sem lze najet autem a vzhledem k tomu, že byly rostliny čerstvě vysazené, šly dobře vytáhnout ze země, aniž by se poničily. Sazenice se ztratily pravděpodobně ještě před sněhovou nadílkou, protože nikde nebyly zjevné stopy ve sněhu. „Nepřestávám se divit, čeho jsou lidé schopní. Zeleň je nedílnou součástí města a bez stromů, okrasných dřevin a květin by bylo velmi smutné a neutěšené. To, co by další roky mohlo sloužit celému městu, si někdo přivlastnil a s velkou pravděpodobností umístil na svůj pozemek, nebo ještě hůře rozprodal,“ povzdychla si starostka Hana Večerková.

Samotné túje vyšly na 300 korun za kus, stejnou částku lze přičíst za práci a zamulčování kůrou. „Celá věc byla včetně fotodokumentace předána k prošetření Policii ČR,“ uzavřela Lenka Vaculová.