Opilý muž ve Zlíně mířil zbraní na rodiče s dětmi, pistoli obrátil i na strážníky

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Velmi dramatické chvíle si zažili rodiče a děti, když včera vpodvečer odcházeli z tanečního kroužku v centru Zlína. Do cesty se jim totiž postavil podnapilý muž s pistolí. Zbraň pak namířil i na přivolané strážníky.

Hlídka zlínských strážníků kontrolovala v pondělí kolem šesté večer náměstí Míru a přilehlé ulice, když je náhle kontaktovali vystrašení kolemjdoucí. „Ti uvedli, že v jedné z přilehlých budov se nachází muž, který míří střelnou zbraní na ostatní a cosi hlasitě vykřikuje. Strážníci proto s využitím balistických ochranných prostředků vstoupili do objektu a zpozorovali ozbrojence, který pistolí mířil do otevřených dveří, odkud vycházeli rodiče s dětmi navštěvujícími taneční kroužek. Ti po jeho spatření ustupovali zpět, snažili se ukrýt v prostoru za dveřmi a uchránit jak sebe, tak především své malé děti,“ sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Když strážníci muže vyzvali, aby nepokračoval ve svém protiprávním jednání, nabraly události další spád. „Muž se otočil směrem k hlídce a namířil pistolí přímo na strážníky. Ti proto použili donucovací prostředek hrozba namířenou služební zbraní a zopakovali předchozí výzvu. Pohled do bezedných otvorů hlavní služebních zbraní naštěstí zažehl v mysli agresora zbytky zdravého rozumu a napřaženou ruku s pistolí sklonil k zemi. Hlídka jej poté zpacifikovala a přiložila mu služební pouta,“ vylíčil Pavel Janík.

Následně bylo zjištěno, že agresorem je pětačtyřicetiletý muž ze Zlína. Orientační vyšetření u něj prokázalo přes 2,3 promile alkoholu. „Ostatní ohrožoval expanzní zbraní – plynovou pistolí, která je replikou ostré zbraně a je od ní na první pohled nerozeznatelná,“ doplnil Janík.