Sedla do taxi a chtěla skončit s životem

Ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Řidič taxislužby patrně zachránil život ženě středního věku, která se mu při ritu u obce Hluchov svěřila, že už nechce žít. Taxikář s chladnou hlavou zavolal policii a záchranáře.

V pondělí v podvečer se na linku 158 obrátil řidič taxislužby s tím, že má obavu o život klientky. Žena středního věku v podnapilém stavu ho požádala o to, aby ji zavezl na nejbližší nádraží. Cestou se mu svěřila, že hodlá skoncovat se životem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič jednal s chladnou hlavou, ženu nenechal vystoupit z vozidla a přivolal policejní hlídku. S tou ale odmítla spolupracovat. „Nereagovala na žádnou z výzev, snažila se z místa utéct, pro vulgární výrazy nešla daleko a nechtěla sdělit ani svoji totožnost. Nakonec musela být zajištěna za pomoci donucovacích prostředků a převezena na služebnu. Provedenou dechovou zkouškou jí bylo naměřeno 1, 86 promile a skončila v prostějovské nemocnici, kam byla převezena přivolanou zdravotnickou záchrannou službou,“ popsala situaci tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.