Třebíč plánuje rekonstrukci zimního stadionu, začít by měla napřesrok

Vizualizace. Zdroj: AS PROJECT CZ s.r.o.

TŘEBÍČ – Krajští zastupitelé dnes schválili dotaci na revitalizaci zimního stadionu v Třebíči. Má začít v roce 2023 a trvat dva roky. Kromě rekonstrukce hrací plochy dojde i na opravy hlediště a zázemí. Budova stadionu bude navíc rozšířena.

Zimní stadion, který stojí v Třebíči od šedesátých let minulého století, je na hranici životnosti. Vedení města proto požádalo kraj o podporu při jeho revitalizaci. Zastupitelé Kraje Vysočiny dnes městu chválili dotaci ve výši 59,5 milionu korun. V případě získání dotace i od Národní sportovní agentury ČR a se zapojením vlastních zdrojů je město připraveno stavbu provést v letech 2023 – 2025.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Výše dotace byla stanovena podle metodiky krajského odboru školství. Zimní stadion v Třebíči má sloužit nejen jako zázemí pro profesionální hokejový tým, ale také pro přípravu sportovních talentů a pro volnočasové vyžití mládeže. A přispět má i ke zlepšení kvality života občanů nejen v Třebíči a její spádové oblasti,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jan Břížďala.

V rámci plánované revitalizace bude provedena rekonstrukce jak stávající hrací plochy, tak i hlediště a zázemí sportovců a návštěvníků. Hrací plocha bude nově chlazena ekologickým chladivem. Dojde i ke kompletní obnově střešního a obvodového pláště a budova stadionu bude částečně rozšířena jižním a západním směrem. Hlediště bude uzpůsobeno pouze pro sedící diváky a bude vyhřívané.

Plánovaná rekonstrukce přijde město Třebíč na 350 milionů korun, z toho 60 milionů korun již město po dnešku má.