V Havířově se bude příští rok investovat do nádraží, policejní centrály a parkovišť

Foto/raš

HAVÍŘOV – Havířovské zastupitelstvo na svém včerejším zasedání schválilo rozpočet pro rok 2022. Po jednání vyplynulo, že mezi investiční priority bude patřit například odbavovací hala místního železničního nádraží, nebo nová policejní centrála.

“Předpokládané příjmy města pro rok 2022 jsou 1,6 miliardy korun. Výdaje čítají necelých 1,8 miliardy korun. Rozdíl bude pokryt z fondu města. Samotné investice město přijdou v roce 2022 na 360 milionu korun,” sdělila mluvčí města Rosalie S. Pokorná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Věřím, že i v této neklidné době se finanční situace Havířova bude dál dobře vyvíjet a že budeme schopni dát na rozvoj města skoro půl miliardy,” uvedl havířovský primátor, Josef Bělica.

Velká část rozpočtu pro rok 2022 bude použita na investiční akce města. „V příštím roce se počítá s dokončením vnitřních prostor  výpravní budovy na havířovském nádraží,” popisuje investiční plány na příští rok náměstek pro investice a chytré město, Bohuslav Niemiec.

Ve městě příští rok dojte také k navyšování parkovacích kapacit. Město už nyní slibuje vybudování nového parkoviště na ulici Dělnické. Velká rekonstrukce se bude týkat i bývalých jesliček U Jeslí, které budou přebudovány na denní stacionář.

Rekonstrukcí projde též objekt na ulici Kubelíkova, kde byla kdysi služebna Policie České republiky. “Budovu plánujeme přestavět na novou centrálu městské policie,” pochvaluje si další plány Niemiec.