V Hustopečích hořelo od adventního věnce. Spící seniorka zapomněla zhasnout svíčky

ilustrační foto

BŘECLAV – V úterý ráno v Hustopečích likvidovali hasiči požár adventního věnce v přízemním bytě. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Jak uvedl tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška, požáru za oknem bytu si naštěstí včas všimli obyvatelé protějšího domu a zavolali na tísňovou linku. Hasiči byli na místě během pár minut. Násilně vnikli do bytu a plameny zlikvidovali dřív, než se mohly rozšířit na vybavení domácnosti.  Zjistili také, že v sousedním pokoji spala seniorka, která zapomněla svíčky na věnci zhasnout. „Tato událost dobře dopadla a obešla se bez zranění a větších škod. Nicméně ukazuje, jak užitečný může být v domácnosti hlásič kouře, který by ženu včas vzbudil a také připomíná fakt, že je velmi nebezpečné nechávat svíčky bez dozoru,“ připomněl Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

U adventních věnců musí být svíčky umístěny na nehořlavé podložce. Některé věnce slouží pouze jako dekorace a svíčky, které jsou na nich umístěné, nelze zapalovat. Tato informace by měla být výrobcem uvedena v návodu či popisu k výrobku. Další preventivní rady najdete zde.