Vánočních trhy v Brně nahradily restaurační zahrádky

Zdroj: Radnice Brno-střed

BRNO – Letošní novinkou zimního centra Brna budou otevřené restaurační zahrádky, které budou přizpůsobeny zimnímu provozu. Vánoční nabídku mají, ale vánoční trhy to nejsou. Na zimní zahrádky se totiž vládní zákaz nevztahuje.

Vánoční stánky s nabídkou punčů se v centru Brna změnily na zimní restaurační zahrádky. „Předvánoční posezení s přáteli na vyhřívané předzahrádce oblíbené restaurace nebo kavárny je ve světě běžné a já věřím, že si jej oblíbí i Brňané. Zároveň chceme podpořit naše místní podnikatele v centru města. Restaurační zahrádky mohli provozovat po celý rok 2021 doposud zdarma, teď si mohou přidat dva měsíce navíc,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl. Zájem o prodloužení provozu zahrádky projevilo téměř 100 podnikatelů, povoleno bylo 80. Restaurační zahrádky jsou součástí adventních trhů například na náměstí Svobody a Zelném trhu. Na Moravském náměstí u Jošta je zahrádka ohraničená stojícími stánky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro zimní zahrádky platí trochu jiná pravidla než pro letní. Provozovatelé na nich mohou používat ohřívače. Většina provozovatelů své zahrádky koncipovala takzvaně na stojáka i s prodejem teplých nápojů s sebou. Platí klasická otevírací doba, a to mimo historické centrum do 22. hodiny a v historickém centru do 24. hodiny.

Zdroj: Rasnice Brno-střed