Cenu Osobnost Moravy získali bratři Pospíšilové, mistři v kolové

Zdroj: osobnostmoravy.eu

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Cenu Osobnost Moravy za rok 2021 získali bratři Pospíšilové. Legendární bratrské duo Jindřich a Jan Pospíšilové z Brna ve druhé polovině minulého století naprosto ovládlo sportovní disciplínu zvanou kolová.

Hlasování šestého ročníku internetové ankety Osobnost Moravy skončilo 12. prosince. Vítězství letos slaví legendární bratři Pospíšilové, kteří proslavili kolovou. Cílem ankety je upozornit na skutečnost, že je na Moravě celá řada obdivuhodných osobností. „Ve svých oborech lidské činnosti a tvořivosti natolik vynikají, že se výrazně podílejí na utváření dobrého jména nejen naší země Moravy, ale i celé České republiky,” uvedl koordinátor a jednatel ankety Stanislav Blažek ze spolku Moravská národní obec. Anketa letos celkově shromáždila 17755 hlasů. Vítězi se na základě přibližně sedmi tisíc hlasů stali Jindřich a Jan Pospíšilovi. “Oběma vítězům bude předána připravená hlavní cena v podobě unikátní skleněné trofeje s moravskou orlicí,” informoval Blažek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Když se řekne „kolová“, tak se pamětníkům okamžitě vybaví legendární dvojice bratrů Pospíšilových. Auru neporazitelnosti drželi v tomto odvětví sálové cyklistiky po tři dekády. Jindřich a Jan Pospíšilovi jsou mimo jiné dvacetinásobní mistři světa a pětadvacetinásobní mistři Československa. Po ukončení své hráčské kariery se oba rodáci z Brna dali na trenérskou dráhu. „Oba bratři díky svým úspěchům zvýšili ve světě povědomí o našem státu i naší zemi Moravě a stali se vzorem poctivého přístupu, bojovnosti a obětavosti pro mladou generaci.  Za tuto skutečnost jim patří nejen náš srdečný dík, ale nyní také hlavní cena Osobnost Moravy 2021,” vysvětlil Blažek.