Kvůli množství nemocných zaměstnanců omezuje DSZO předprodej jízdenek

Foto: DSZO/Vojtěch Cekota ml.

ZLÍNSKO – Polovina z deseti pracovnic zajišťujících předprodej jízdenek Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice skončila kvůli nemocem v pracovní neschopnosti. DSZO proto omezuje otvírací dobu předprodejních míst. „Cestujícím se za to omlouváme,“ vzkázal ředitel Josef Kocháň.

Až do 21. prosince zůstane uzavřené pracoviště v Bille na Jižních Svazích a do 15. prosince v Otrokovicích na Baťově. Místo pro předprodej jízdenek bude rovněž uzavřeno od 20. do 31. prosince na Školní ve Zlíně. Na Silvestra si cestující koupí jízdní doklady jen v podchodu na náměstí Práce a u nádražních přepážek v železničních stanicích Zlín střed a Otrokovice. „Zatím je předpoklad, že od ledna by se na všech předprodejích jízdenek měla vrátit obvyklá otvírací doba,“ dodává mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli nemocem prořídly také řady práceschopných řidičů MHD. „Chybějící řidiče se však zatím daří nahrazovat přesčasovou prací, brigádníky nebo jinými pracovníky DSZO, kteří mají potřebná řidičská oprávnění, takže jsou ve Zlíně a Otrokovicích stále zajišťovány v plném rozsahu všechny spoje MHD podle platných jízdních řádů,“ ujistil Cekota.