Mladá žena ze Slovácka potřebovala peníze. Rozprodala otcovy pozemky bez jeho vědomí

Ilustrační foto: T. Branda

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Pětadvacetiletá žena z Uherskohradišťska byla pro peníze schopná podvést i rodinu. Názorně to předvedla tehdy, když zfalšovala plnou moc a rozprodala pozemky svého otce. Teď jí za to hrozí až pětileté vězení.

Na nápad, jak rychle a bez práce přijít k penězům, přivedla mladou ženu špatná finanční situace. „Nejprve zfalšovala plnou moc, ve které ji měl otec zmocnit k prodeji pozemků. Poté oslovila muže, který měl tyto pozemky již nějakou dobu pronajaté, zda by je nechtěl odkoupit. Muž samozřejmě souhlasil. Ihned po uzavření kupní smlouvy uhradil kupní cenu ve výši 400 tisíc korun na ženou uvedený účet,“ popsala podvod policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Manžel mladé ženy se divil, kde vzala tolik peněz. Odbyla ho s tím, že je poslal na účet její otec.

Během měsíce se ale podvodem nabité peníze velmi rychle rozkutálely. „Manželé je použili například pro splacení dluhů, na koupi vozidla, elektroniky, ale třeba i na zkrášlovací procedury,“ nastínila Šabatová.

To ale netušili, že brzy o vše přijdou. „Nový majitel pozemků totiž podal návrh na vklad nemovitosti do katastru, kde se během řízení zjistilo, že plná moc je zfalšovaná,“ vysvětlila Milena Šabatová.

Mladá žena nyní čelí obvinění z podvodu a padělání a pozměnění veřejné listiny. Za to může skončit i na pět let ve vězení.