VIDEO: Platili kartami z vykradeného auta. Poznává někdo dvojici podezřelých?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie pátrá po dvojici mužů, která platila odcizenými kartami. Ty byly spolu s dalšími věcmi v peněžence v zaparkovaném vozidle v pražských Řepích. Počátkem září bylo vozidlo vykradeno neznámým pachatelem. Pokud muže na záběrech z kamer poznáváte, kontaktujte prosím policii.

Na začátku září se v pražských Řepích neznámý pachatel vloupal do zaparkovaného vozidla,“ informoval dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. Majiteli vozidla vznikla škoda přesahující třicet tisíc korun, protože zmizela peněženka s platebními kartami. Policisté během vyšetřování tohoto případu zajistili kamerové záznamy, na kterých jsou zachyceni dva muži, kteří těmito kartami prováděli platby.

Jeden z mužů byl oblečený do modrých jeansů, tmavé mikiny s nápisem East Side, na nohou měl světle modré boty značky Mizuno. Byl hubené postavy, ve věku zhruba čtyřiceti let. Druhý muž byl mladší, ve věku zhruba třiceti let, střední postavy a na hlavě měl vystříhaný ostrůvek. Oblečený byl do šedé teplákové soupravy a přes rameno měl černou příruční tašku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pachateli vloupání do vozidla hrozí, v případě dopadení a odsouzení, trest odnětí svobody až na dva roky. Stejný trest hrozí oběma mužům, a to za spáchání trestného činu neoprávněné opatření, pozměnění a padělání platebního prostředku. Zajištěné kamerové záznamy jsou ke stažení na tomto odkazu.