VIDEO: Zákeřné přepadení seniorky! Policie hledá podezřelou dvojici

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Zezadu napadl neznámý pachatel seniorku a ukradl jí tašku a kabelku s hotovostí a kartami. Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je zachycena dvojice, která použila kradenou platební kartu. Pokud dvojici poznáváte, kontaktujte prosím Policii ČR.

Začátkem listopadu přepadl na Spořilově v Praze 4 zatím neznámý pachatel šestasedmdesátiletou seniorku, která šla z nákupu,“ informoval policejní mluvčí Jan Daněk. Pachatel přepadl ženu zezadu a srazil ji na zem. Tím jí způsobil zranění na nohách a dlaních. Poškozené odcizil tašku s nákupem a také kabelku s hotovostí, platebními kartami a klíčky od vozu. Tímto jednáním způsobil pachatel škodu téměř pět tisíc korun.

Ještě ten samý den byla ukradená platební karta použita a policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je zachycena dvojice, která s touto kartou manipulovala. „Muž na záběrech měl navíc tašku, která odpovídala té, která byla ženě uloupena,“ doplnil mluvčí. Podle policie by se mohla dvojice pohybovat po centru metropole.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud podezřelé poznáváte, kontaktujte prosím linku 158. Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu loupež. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Zajištěné kamerové záznamy jsou ke stažení na tomto odkazu.