Vypátraný zloděj z Klatov se pral s policií a bránil se zatčení!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

KLATOVY – V pondělí před patnáctou hodinou se v ulici Kpt. Jaroše v Klatovech náhle rozpoutal nevídaný rozruch. Policisté tam vypátrali hledaného jednadvacetiletého muže a ten se jim odmítl dobrovolně vydat.

Neuposlechl jejich výzvy a začal klást fyzický odpor. Došlo k šarvátce, která však neměla dlouhého trvání. Policisté rváči za pomocí donucovacích prostředků brzy nasadili pouta, a poté byl převezen do policejní cely. Tento muž z Klatov se v druhé polovině měsíce listopadu letošního roku opakovaně dopouštěl za pomoci lstivé finty krádeží ve dvou obchodech nacházejících se v Klatovech na ulici Domažlická. „Ve dvou případech ukradl zboží a odešel bez zaplacení,“ sdělila mluvčí policie Dana Ladmanová. V prvním případě tento výtečník dne 22. listopadu před sedmnáctou hodinou ukradl elektrickou polokosovou pilu v hodnotě 3 000 korun. Tu vzal z police mezi vystaveným zboží a odešel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podruhé dne 28. listopadu po čtrnácté hodině v jiném obchodě vzal televizor v hodnotě 6 999 korun. „Muž z místa odešel bez zaplacení a případ byl ohlášen na policii. Policisté podle dostupných informací zjistili totožnost podezřelého,“ pokračovala mluvčí. „Případy prověřují policisté z oddělení obecné kriminality. Muž od komisaře převzal usnesení o zahájení trestního stíhání a byl obviněn ze spáchání pokračujícího přečinu krádež. Muž se ke spáchané trestné činnosti doznal a uvedl, že odcizené zboží prodal nezjištěným osobám a získané peníze použil pro vlastní potřebu,“ dokončila Dana Ladmanová.