Nechte domov prozářit Betlémským světlem! Skauti ho začnou rozvážet už o víkendu

Foto: Foto Havlín

ZLÍNSKÝ KRAJ – Plamínek symbolizující mír, naději a přátelství se díky skautům a skautkám rozšíří po celé zemi už v sobotu 18. prosince. Rozvážet se bude po vlakových trasách od brzkých hodin, na mnoha místech ve Zlínském kraji si ale zájemci s lucerničkami budou moct pro plamínek chodit až do Vánoc.

Plamínek tradičně putuje z Betléma do Rakouska. Čeští skauti si ho od rakouských kolegů přebrali minulou neděli na hranicích v Břeclavi. Vybranými světlonoši byli Amálie z Břeclavi a Martin z Lužic, kteří se zapojili do pomoci po letošním tornádu na jižní Moravě.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obyvatelé kraje, kteří bydlí v blízkosti železnice, si pro světlo mohou přijít se svíčkou či lucerničkou na jednotlivé stanice v sobotu 18. prosince. Časy jsou uvedeny na mapě na stránce Betlémského světla.

Skauti a skautky však světlo nerozváží pouze vlaky, ale umisťují ho i do různých institucí, obchází domovy pro seniory a připravují mnoho akcí pro veřejnost, které jsou však letos kvůli koronaviru značně omezené. Tradiční předávání na Masarykově náměstí si připravili skauti v Hradišti, kde budou na zájemce čekat od 9.30 do 13.00. V Zubří si zase předávání světla nechali až na odpoledne od 14.00 do 17.00 ve Výstavní galerii Petrohrad, a to po oba víkendové dny.

Pokud si chcete plamínek vyzvednout až před Vánoci, přijďte 23. prosince před Městské divadlo Zlín. Od 10.00 do 11.45 tam na vás budou čekat skauti z 18. oddílu Templáři. Ve stejný den zamiřte i na Dolní náměstí ve Vsetíně od 17.00.

Možnost vzít si domů vánoční světlo zůstane i na Štědrý den. Přivstaňte si a už v 8.00 přijďte před prodejnu Albert, kde na vás skauti budou čekat až do 12.00.