Očkovací centrum v Uherskohradišťské nemocnici začalo podávat vakcínu dětem od 5 do 11 let

Foto: Uherskohradišťská nemocnice

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – První desítka dětí ve věku od 5 do 11 let si včera přišla pro očkování proti onemocnění covid-19 do Uherskohradišťské nemocnice. Stala se tak první nemocnicí v kraji, která podává vakcínu nejmladší věkové skupině.

Děti jsou očkovány vakcínou od společnosti Pfizer/Biontech a na rozdíl od dospělých dostávají pouze třetinovou dávku. „Během prvního dne jsme nezaznamenali s očkováním dětí žádné potíže. V očkovacím centru podává vakcínu zkušený pediatr, nutná je přítomnost zákonného zástupce,“ říká vedoucí očkovacího centra Irena Baroňová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Momentálně je k očkování přihlášena necelá stovka dětí. „Prvních deset zájemců bylo naočkováno včera, dalších dvacet obdrží vakcínu dnes, ostatní se mohou přihlásit k termínu v příštím týdnu,“ oznámil koordinátor očkovacího centra Marcel Pandadis.

Zatímco se do registru dětí do 11 let postupně hlásí noví klienti, zájem o očkování ve věkové skupině 12-15 let je v posledních dnech minimální. To stejné podle nemocnice platí i u dospělých, kteří se hlásí na první dávku vakcíny.