Policisté pátrají po řidiči, který na Jihlavsku srazil protijedoucí vůz a po nehodě ujel

JIHLAVA – Nehoda se stala minulý týden v obci Stáj na Jihlavsku. Neznámý řidič nevybral zatáčku a přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. Srážku odnesli zraněním dva lidé, řidič krátce po nehodě ujel. Policisté by potřebovali zjistit jeho totožnost.

Ke střetu dvou vozidel došlo ve středu 8. prosince krátce po sedmé hodině večer na silnici druhé třídy 353. „Dosud neznámý řidič jel ve směru od obce Zhoř na Stáj, v pravotočivé zatáčce dostal s automobilem smyk a střetl se s protijedoucím vozidlem Fiat. Po nehodě řidič zastavil, následně ale z místa odjel,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při nehodě byl zraněn řidič Fiatu a jeho spolujedoucí, oba převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. Na vozidle Fiat vznikla škoda přibližně za 120 tisíc korun.

Policisté žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém řidiči a jeho automobilu. „Jednalo se zřejmě o automobil Ford Focus staršího typu, stříbrné barvy. Po nehodě mělo vozidlo výrazné poškození a majitel tak mohl v následující době kontaktovat jiné osoby v souvislosti s opravou automobilu, případně mohl někdo pohyb či výskyt poškozeného vozidla zaznamenat,“ uvedla mluvčí.

Policisté se obracejí na neznámého řidiče, aby se přihlásil na lince 158. „Zároveň uvítají, pokud by se přihlásila osoba (či osoby), která byla kontaktována za účelem opravy vozidla. Dále se můžou přihlásit občané, kteří by mohli poskytnout informace vedoucí ke zjištění totožnosti tohoto řidiče,“ dodala Jana Kroutilová.