Poslední adventní víkend se ve Šternberku nebudete nudit. Podívejte se, co se chystá

ŠTERNBERK – Na poslední adventní víkend se ve Šternberku nabízí hned několik akcí. V sobotu se můžete vydat na hrad na poslední vánoční prohlídku, v neděli odpoledne se na náměstí konají poslední venkovské trhy a skauti tu budou rozdávat Betlémské světlo

V sobotu 18. prosince se na hradě Šternberk koná poslední vánoční prohlídka. V rámci ní návštěvníci uslyší zajímavé informace o historii Vánoc, vánočních tradicích a zvycích, jak slavila Vánoce šlechta i prostý lid. Interiéry hradu doplní slavnostní vánoční výzdoba, betlémy, historické hračky a mnoho dalších artefaktů. Na dolním nádvoří hradu dotvoří atmosféru dřevěný betlém v životní velikosti. Otevírací doba je od 10 do 14 hodin. V rámci prohlídek je nutné dodržovat aktuálně platná nařízení vlády, která najdete ZDE. „Věříme, že si v čase vánočním najdete cestu na náš hrad a příjemně se u nás naladíte na blížící se svátky. Těšíme se na vaši návštěvu,“ píše se na webu hradu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Tradiční venkovské trhy se uskuteční naposledy v tomto roce na Hlavním náměstí ve Šternberku v neděli 19. prosince od 13 do 19 hodin. Můžete se těšit na svíčky a ozdoby na vánoční stromečky, dárkovou keramiku, šité výrobky a džínové kabelky, bylinnou kosmetiku, med, pečivo, uzeniny a zabíjačkové speciality. Na trhu si nekoupíte jídlo a nápoje určené ke konzumaci na místě.

Skautky a skauti budou na zlatou adventní neděli v době od 16 do 18 hodin rozdávat Betlémské světlo na venkovských trzích ve Šternberku. Přijďte si vyzvednout kouzelný plamínek z Betléma, který představuje symbol míru a Vánoc. Odnést si ho můžete domů ve vlastní lucerně.