AKTUALIZACE Rvačku na nože zakončila na Kladensku až policie postřelením jednoho z útočníků!

Ilustrační foto: Policie ČR

KLADNO – Ve středu večer zasahovali policisté v obci Doksy, v rodinném domě u restaurace Maštal.  Došlo zde k potyčce mezi dvěma muži z jedné domácnosti, kterou nezastavily výzvy, ani použití elektrického paralyzéru. Jeden z útočníků incidentu byl následně postřelen.

Dva muži v Doksech se podle informací od policie vzájemně napadli před osmou večer. Začali se ohrožovat i nožem. Na místo byla proto přivolána policie. Rozparádění rváči však byli k nezastavení. Na výzvy, domluvy a pokusy o uklidnění nereagovali. Ani policisty použitý taser nezafungoval. Když se na ně jeden z aktérů rozběhl s třiceticentimetrovým nožem, použili své služební zbraně, z nichž vystřelili a dva náboje muže zasáhly do nohy a boku.

Postřelený muž byl při vědomí letecky přepraven do nemocnice a je mimo ohrožení života. Druhý muž utrpěl  poranění hlavy od skla a byl sanitkou převezen také do nemocnice.
Na místo události přijeli i pracovníci Generální inspekce bezpečnostních sborů, kteří předběžně užití zbraně vyhodnotili jako oprávněné

Proti postřelenému muži zahájili kladenští kriminalisté trestní řízení pro podezření z násilí proti úřední osobě. Útočníkovi hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let.