Sportoviště u základní školy na Ohradě se rozšířilo o workoutové hřiště

Foto: Jiří Žůrek

VSETÍN – Další modernizace se dočkal sportovní areál u vsetínské základní školy na Ohradě. Vyrostlo tu workoutové hřiště, kde se mohou žáci učit posilovat s vlastní vahou. Prostor bude možné případně zpřístupnit i dalším sportovním klubům.

Teprve před pár týdny přibylo v areálu hřiště pro badminton či volejbal s pryžovým povrchem. Díky úspěšnému výběru zhotovitele škola ušetřila a namísto opravy nefunkční asfaltové plochy se rozhodla za necelý milion vybudovat workoutové hřiště.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Školáci na hřišti najdou venkovní posilovnu, kde mohou pouze s vlastní vahou procvičit všechny svalové skupiny. Povrch pak tvoří bezpečnostní pryžová plocha. „Máme dokonce vypracován i metodický návod, jak na tomto hřišti správně cvičit,“ dodala ředitelka školy Helena Slováková.

Nové sportoviště rozšíří výuku tělesné výchovy a využívat ho budou moct i děti navštěvující školní kroužky. „Nové hřiště, stejně jako celý sportovní areál je možné zpřístupnit i sportovním klubům působícím ve městě či vsetínským základním i středním školám. Mohou se na nás obrátit a jistě se na podmínkách jeho využívání dohodneme,“ uzavřela ředitelka Slováková.