V luhačovické sokolovně bude po opravách sídlit základní umělecká škola

Foto: Zlínský kraj

LUHAČOVICE – Sokolovnu v Luhačovicích čeká rozsáhlá rekonstrukce. Po opravách také najde budova nové využití, sídlit by tu měla zdejší základní umělecká škola. Dotaci přesahující 21 milionů korun určenou na rekonstrukci schválili krajští zastupitelé.

Luhačovická ZUŠka, jejímž zřizovatelem je Zlínský kraj, dosud neměla ve městě vhodnou budovu k provozu. „V současné době  jsou obory rozptýlené, fungují často v improvizovaných podmínkách. Po dokončení rekonstrukce budou všechny obory pod jednou střechou a navíc budou mít žáci bezpečnější cestu ze základní školy než nyní, kdy přechází frekventovanou silnici. Schválení dotace vnímám jako značný posun k vyřešení nevyhovující situace,“ vyzdvihla radní Zuzana Fišerová zodpovědná za školství a kulturu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Návrh na uvolnění finančních prostředků k opravám sokolovny předložil zastupitelům David Vychytil, náměstek hejtmana, do jehož kompetencí spadá ekonomika a finance. „Sokolovna by měla sloužit jako sídlo základní umělecké školy od roku 2023 a mohla by být využívána také k rozvoji podnikatelských aktivit Zlínského kraje, jako jsou například různá školení, semináře a tematická setkání,“ doplnil Vychytil.